Hihetetlennek tűnik, de pillanatfelvételeinket is mozgásra bírhatjuk. Bizonyára ismered a stop motion technikáját: apró részletekben eltérő képeket mutatnak egymás után, gyorsan, és ez mozgást rajzol ki. Arról azonban talán még nem hallottál, hogy egyetlen, hagyományos képből is készíthetünk animációt.

Hogyan készül animáció képekből? Nézzük meg lépésenként!
Például készíthetünk egy képet magunkról, teniszezés közben. Egyszerű, hétköznapi fotót, live mód nélkül, akármilyen géppel. A lényeg, hogy számítógépünkön meg tudjuk jeleníteni.
Ezután egy képszerkesztő program segítségével el kell választanunk a mozgó tárgyakat a háttértől. Körbevágjuk tehát magunkat a teniszütőnkkel, valamint a labdát. A hátteret pedig igyekszünk a tőlünk telhető pontossággal megrajzolni (levágott) magunk, teniszütőnk és labdánk „mögött” – hiszen, ha később elmozdulunk a képen, nem hagyhatjuk, hogy üres, fehér körvonalunk látsszon a háttérben.
Tegyük meg, hogy a hátteret kicsit felnagyítjuk, a labdát közelebb hozzuk és elhomályosítjuk! Így térbelivé válik a fotó.
Jöhet az animálás, amit kicsit nehezebb elmagyarázni, mint az előbbieket – ezért csupán egy-két mozzanatot emelek ki. Ahhoz, hogy animációt készíthessünk képből, animációs programra lesz szükségünk. Testünkön be kell jelölnünk azokat a pontokat, amelyek mentén elmozdulunk: vállainkat, könyökeinket stb. És adjuk meg a mozgás irányát is!
Animált képünk úgy viselkedik, akár egy gif vagy egy rövid slow motion videó. Életre kel.
Miben különbözik a rajzolt ábrák animálása?
Abban, hogy fotók helyett rajzokat importálunk számítógépünkre.
A háttereket és a karaktereket külön-külön rajzoljuk meg, így nincs szükség utólagos szétválasztásra. Az Animáció.net saját, előre megrajzolt karakterekkel dolgozik, de egyedi animációd elkészítéséhez kérhetsz különleges, akár kollégáid képére formált karaktereket is.
A nagyításokra és homályosításokra abban az esetben van szükség, ha 3D animációt készítünk. Az Animáció.net videói a 2D animáció technikájával készülnek.
Az animálás során pedig „élő” testet és koordinációt adunk karaktereinknek, amik így a háttéren célirányosan mozogni kezdenek.
Miért jó, ha mozognak képeink?
A mozgás megragadja a tekintetet! Videókkal egyszerűbben elmagyarázhatsz folyamatokat, hatásosabban mutathatsz be termékeket, szolgáltatásokat, mint mozdulatlan ábrákkal, handoutokkal vagy másfél órás beszédekkel.
Vedd fel a kapcsolatot az Animáció.net csapatával, hogy életre kelthessük projektjeid!